fbpx

Świece sojowe

Dom. Twój dom. Marzysz o tym, aby był kojącą przystanią dla wszystkich mieszkańców? Niezależnie od tego czy spędzasz w nim wieczory i noce, czy pracujesz zdalnie, czy może prowadzenie domu jest Twoją pracą, możesz sprawić, aby otaczały Cię przedmioty, które nie tylko przynoszą estetyczną przyjemność, ale także przypominają Ci o miłującej obecności Boga. 

Z taką myślą podjęliśmy pracę nad produktami do naszego sklepu. I tak powstały ręcznie robione zapachowe świece sojowe. Nasze domowe świece wykonane są z wosku sojowego z dodatkiem naturalnych olejków eterycznych. Każda kompozycja zapachowa była inspirowana Pismem Świętym lub postaciami świętych. Chcemy, aby zapach różany przywodził Ci na myśl Matkę Bożą, z Jej tytułem Gałązka Wonności, a aromat pomarańczowy św. Dominika w rzymskich ogrodach Santa Sabina. 

Chcesz poznać historie, które kryją się za nazwą Cedry Libanu czy Santa Lucia? Przeczytaj w opisie naszych produktów:

Dlaczego świece sojowe a nie parafinowe? 

Wybraliśmy wosk sojowy ze względu na bezpieczeństwo użytkowania. Wosk sojowy ma niższą temperaturę topnienia, dlatego jest mniejsze ryzyko poparzenia w przypadku rozlania (do tego łatwiej spiera się z tkanin!). Pali się też dłużej niż parafina. Podczas palenia świecy sojowej uwalniane jest znacznie mniej dwutlenku węgla, a produktem spalania nie są rakotwórcze substancje (takie jak toluen czy benzen), jak w przypadku parafiny. Naturalne olejki eteryczne mają także swoje działanie aromaterapeutyczne. Świece sojowe wypalają się do końca, ale warto zostawić odrobinę wosku na dnie – można go użyć jako balsamu do rąk czy jako olejku do masażu. Ponadto ma to znaczenie dla bezpieczeństwa…

Świece sojowe "Święty spokój" na Boże Narodzenie

Jak palić świece sojowe – ekologicznie i aromatycznie?

Palenie świecy sojowej nie jest oczywiste. Jeśli chcesz, aby paliła się równomiernie, cieszyć się długo jej aromatem i uniknąć kopcenia bawełnianego knota, warto trzymać się kilku zasad:

  • seans palenia powinien trwać minimum 30 minut, aby wosk roztopił się równomiernie na całej powierzchni świecy, dzięki temu nie powstanie “tunel”, który zniszczy świecę, powodując jej zalewanie
  • jednak czas palenia nie powinien być dłuższy niż 3 godziny, aby nie przegrzać całego wosku sojowego i nie doprowadzić do zbyt szybkiego uwalniania olejków eterycznych z całej świecy
  • najlepiej gasić świecę przez przykrycie słoika, aby odciąć dopływ powietrza
  • świece przechowuj w zamkniętym słoiku, w miejscu, gdzie nie są narażone na działanie ciepła i promieni słonecznych
  • zostaw ostatnią warstwę wosku na dnie słoika, aby nie doprowadzić do przegrzania szkła, możesz posmarować nim ręce (pamiętaj jednak, że olejki eteryczne to aktywne substancje i używaj ich w ten sposób jedynie, jeśli nie masz alergii). 

Pamiętaj o bezpieczeństwie – świece stawiaj z dala od łatwopalnych materiałów oraz na podstawkach, które nie uszkodzą się od nagrzanego szklanego słoika. 

Świece sojowe – naprawdę “handmade” w naszej kuchni

Zaczęło się od 10 słoików, które kupiliśmy na początek produkcji, dużego garnka i… nocnych godzin. Nasza córeczka, Łucja skończyła roczek, a my postanowiliśmy ruszyć z pracą. Siłą rzeczy taka możliwość pojawiała się po godzinie 22, więc często, kiedy zasypialiśmy o 3 w nocy, w domu roznosił się zapach pomarańczy, goździków, jodły, cedru, rozmarynu czy eukaliptusa. A zapachy inspirowały nas do dalszych pomysłów. Świąteczny aromat świecy sojowej z dodatkiem olejku z pomarańczy i goździków towarzyszył nam przy nagrywaniu rekolekcji adwentowych z bł. Karolem de Foucauld (dostępnych na Spotify w serii Szkoła Miłości Nadprzyrodzonej), czy podczas malowania kartek bożonarodzeniowych z dołączonymi do nich opowiadaniami.

Zobacz jak połączyliśmy olejki eteryczne w naszych świecach i opowiedz nam do czego Ciebie zainspirowały nasze kompozycje zapachowe, pisząc do nas wiadomość na Instagramie, Facebooku czy na kontakt@przyklejeni.pl